Marta Banaszek

Chcesz wiedzieć, jaki jest idealny strój, gdy na wyjście mamy 10 minut?

Jestem jak każda kobieta – nie do końca zdecydowana jeśli chodzi o kwestie porannych stylizacji. Na wybór ubrania wpływa wiele czynników: nastrój, pogoda i podejście. Zdarza się, że pierwsza chwycona stylizacja jest tą idealną, ale są też takie dni kiedy potrzebujemy nawet 8 przymiarek – a to jak same wiecie, zabiera zbyt wiele czasu.  Może to wpłynąć negatywnie na nasz nastrój w ciągu dnia – skutkować spóźnieniem na spotkanie, czy po prostu złym samopoczuciem w wybranym ubraniu.

Niejednokrotnie czytałam, że można przygotować stylizacje na kilka najbliższych dni, ale nie stosowałam tego i teraz żałuję – szkoda mi straconego czasu. Teraz „CZAS” jest dla mnie czymś najważniejszym, staram się rozsądnie wykorzystywać każdą chwilę i nie chcę go tracić na bezsensowne wybieranie, co nałożyć danego dnia.

Jeśli chcesz to zmienić, nie wahaj się spróbować – myślę, że to wpłynie pozytywnie na Twoje codzienne funkcjonowanie 

Od czego zaczynam? Może to zaskakujące, ale lubię rozpocząć przygotowanie stylizacji od wyboru butów…, ponieważ buty i okulary to w moim przypadku najważniejsze części stylizacji.

  1. Buty: na płaskim lub bardzo niskim obcasie, może nawet na koturnie (jeśli preferujesz inne, na obcasie, szpilce, słupku – zawsze możemy spakować do torby (ja używam lnianej lub po prostu papierowej – z praktycznego punktu widzenia, po co mamy nadwyrężać stopy, czy wydawać zbyt często na kaletnika, czy szewca  – wymiany fleków itp.). Z butami możemy poszaleć. Mogą być wisienką na torcie naszej stylizacji. 

Oczywiście od Ciebie zależy co będzie dominantą kreacji, pozostawiam to do Twojej decyzji.

  1. Ubrania (przykładowe części garderoby):

a. Dół:

b. Góra: 

Sukienka czarna – klasyka, jeśli jest luźna możemy dodać pasek, pod spód możemy włożyć dopasowany golf, może nawet koszulę. Płaszcz z wysokogatunkowej tkaniny, w dobrym stanie.

3.Dodatki:

  • Torebka – mała, średnia, duży bag – wybierz taką, którą lubisz. Najważniejsze, żeby była w dobrym stanie – zniszczone, uszkodzone, zarysowane są wykluczone.
  • Biżuteria, dla mnie podstawa: zegarek, kolczyki (drobne, delikatne wkręty – zależy od tego, jakie okulary nakładam, jeśli złote ramki okularów, to nie mogą się łączyć ze  srebrnymi kolczykami. Nie znaczy to, że łącznie np. białego i żółtego złota jest złe, ale w moim przypadku – jeśli dotyczy to twarzy, unikam takich połączeń. Biżuterię należy dostosować do planu dnia/pracy. 
  • Szalik, apaszka – może stanowić ciekawy dodatek stylizacji.

Przykładowe stylizacje: