Etap I

Spotkanie z Klientką

Rozmowa o potrzebach Klienki – ustalenie modelu. W zależnosci od okazji, na jaką szyte będzie zamówinie następuje wybór fasonu oraz tkaniny.Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, jesteśmy w stanie określić, jaki styl, krój i cięcia będą odpowiednie do danej sylwetki.
Z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem proponujemy klientce tkaniny. Choć to nie prosty wybór zawsze służymy pomocą i wiedzą techniczną na temat materiałów (skład surowcowy, gramatura, podatność na uszkodzenia mechaniczne, gniecenie) jak również te bardziej estetyczne waloty, czyli dobór koloru pasujący do urody klientki i okazji na jaką szyjemy ubranie.

Etap II

Zbieranie miary.

To najważniejszy element całego procesu. Prawidłowe zebranie miary pozwala na skrojenie ubioru, jak najdokładniej dopasowanego do danej sylwetki.

Etap III

Dobór dodatków.

Guziki, podszewka czy wypustki w zależności od wybranego fasonu. Często, to właśnie te elementy dopełniają projekt, nadają odpowiedniego charakteru i są elementem dekoracyjnym całego looku.

Etap IV

Przymiarki

Pierwsza przymiarka - na przymiarce ubiór dopasowywany jest do sylwetki, warto dobrze się do niej przygotować, założyć odpowiednią bieliznę, (która będzie noszona pod dane ubranie) oraz obuwie, które pozwoli ustalić odpowiednie długości ubrania

Druga przymiarka (w zależności od skomplikowania modelu może być trzy przymiarki).

Etap V

Odbiór w studio.

Czas realizacji: od 2 tygodniu do 2 miesięcy. O każdym epatie informujemy naszą Klientkę.

Stosowane metody szycia:

...
Made to measure (MTM)

Dokonujemy pomiaru sylwetki klientki zamawiającej ubranie, ale nie tworzy się dla niej indywidualnej formy, a jedynie dopasowuje i modelujemy już istniejącą standardową formę.

...
Bespoke

Szyty na miarę, polega na tworzeniu indywidualnej formy odzieżowej pod daną klientkę. Wymaga precyzji i dużego zaangażowania w jeden proces dedykowanej osoby od początku do końca.

Naszym flagowym produktem jest damski garnitur szyty na miarę – głównie metodą bespoke. Garnitur, w naszej ocenie jest niezbędnym elementem każdej damskiej garderoby. Może być naszą wizytówką, oznaką elegancji i profesjonalnego ubioru. Dobrze zaprojektowany i skrojony garnitur nada Twojemu wizerunkowi charakteru i pewności siebie.

W garniturach na miarę możemy stosować:

 • Cięcia
  W zależności od sylwetki:
  • Pionowe – wydłużą nam sylwetkę, wysmuklą.
  • Poziome – podkreśli talię, zachowają dobre proporcje ciała.
 • Kołnierze i klapy
  Wielkość i kształt dopasowane do sylwetki, stosując odpowiednie wielkości zadbamy o poprawne proporcje sylwetki.
 • Zapięcie
  Jednorzędowa lub dwurzędowa marynarka, z widocznym lub kryjącym zapięciem.
 • Kieszenie
  Zewnętrzne, wewnętrzne, patki lub ramki.
 • Dodatki
  Guziki, lamówki - dobierane indywidualnie.

Garnituru szytego na miarę, nigdy nie możemy porównywać do tego kupionego w sklepie w tradycyjnym rozmiarze. Bardzo ważne jest jak garnitur leży na sylwetce, jak układa się tkanina, czy nie jest za mały – nie ma nic gorszego niż zbyt ciasny garnitur. Garnitur ma eksponować nasze atuty, a nie podkreślać niedoskonałości sylwetki.

Cena:

Ceny szycia miarowego ustalane są indywidualnie z Klientką, jest wyższa o 30% od ceny danego produktu na stronie.

Kontakt:

Z tego miejsca chciałbym serdecznie zaprosić Panie do Studia MB by Marta Banaszek, żeby porozmawiać o potrzebach, dobrania odpowiedniego fasonu, wyboru najlepszej tkaniny oraz dodatków – niezależnie od rozmiaru i wieku.
Zapraszamy do kontaktu: